Úřadující mistr světa, Sébastien Ogier, se ukázal jako férový soutěžák a svoji porážku akceptoval. Vyzdvihl výkon Paddona na testu El Condor.
V Argentině o vítězi soutěže rozhodovala úplně poslední zkouška. Vedoucího Haydena Paddona s Hyundai i20 WRC a Sébastiena Ogiera s VW Polo R WRC dělilo pouhých 2,6 vteřiny. Rozhodnout se tedy mělo na 16,32 km dlouhé legendární zkoušce El Condor. "Do tohoto bodu bylo vítězství ještě na dosah ruky," řekl pak Sébastien Ogier, který na prvním dopoledním průjezdu touto zkouškou dokázal na Paddona stáhnout 7,4 vteřiny. Je fér ale dodat, že Novozélanďan měl problém s autem, které mu v několika zatáčkách samo zhaslo.
Na druhém průjezdu touto zkoškou, který byl jako Power Stage, ale Novozélanďan předvedl až bájný výkon. Cílovou čáru proťal o 11,7 vteřiny rychleji než Ogier. "Upřímně řečeno mi není vůbec jasné, jak to Hayden dokázal. Nejsel jsem sice na limitu, ale odjel jsem vcelku dobrou zkoušku. Před jeho výkonem mám respekt. Vítězství si zasloužil," pokračuje trojnásobný mist světa.
Pro Ogiera byl Meisterstück v podání Paddona klíčovým bodem pro to, aby akceptoval svoji porážku v Argentině. "Dva dny jsme spolu bojovali za totálně odlišných podmínek na trati. Ale v neděli jsme měli rámcově stejné podmínky. I když mě druhé místo netěší, tak o tom, že jsem byl druhý za těchto podmínek, bylo rozhodnuto sportovně."
Ogiera v Power Stage dokázal porazit ještě Dani Sordo s další i20 WRC. Francouz i tak samozřejmě vede v průběžném pořadí, když má na svém kontě 96 bodů, druhý Paddon má 57. Třetí místo v Argentině bral Andreas Mikkelsen. "K celému víkendu jsme přistoupili opatrně. Po zisku nuly bodů z Mexika bylo naším plánem bezpodmínečně dojet do cíle a získat body."
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.