Zbrusu nové vozy WRC ve specifikaci 2017 značek Volkswagen, Citroën a Toyota vyjedou v nacházejících dvou týdnech.
Volkswagen jezdí s aktuálním Polem R WRC s vývojovými díly na vůz 2017 již od loňského srpna. Proto i u německé značky ještě čekáme na vůz WRC 2017, stejně jako u všech ostatních týmů. Zatímco Volkswagen, Toyota a Citroën hodlají vyjet s novými vozy do dvou týdnů, nový Hyundai a Ford mají, dle předpokladů, vyjet až v červnu nebo červenci.
Šéf továrního Citroënu, Yves Matton, odmítl specifikovat konkrétní datum shakedownu nového C3 WRC. Belgičan však potvrdil, že za volantem bude sdět Alex Bengue a první funkční test proběhne v Satory, firemní testovací trati poblíž Paříže. Šotolinové testy s Krisem Meekem, Craigem Breenem, Stéphanem Lefebvrem a Alexem Benguem budou brzy následovat.
"Kris povede testování, protože má s tímto druhem práce velké zkušenosti. Víme, že muže odvést opravdu dobrou práci," říká Matton. Citroën povede dva paralelní vývojové programy C3 WRC: "Pro Citroën je to normální proces. Letos to [paralelní vývojové programy] uděláme znovu. Druhé auto bude, pochopitelně, evolucí toho prvního."
"První auto, to, které použijeme v dubnu, možná nebude moc blízké tomu, které následně homologujeme. Druhé však už bude blízké [homologační verzi]," přiznal Matton.
U Volkswagenu poprvé auto specifikace 2017 otestují Jari-Matti Latvala a Sébastien Ogier po Rally Argentina. Testovací jezdci německého týmu, Marcus Grönholm a Dieter Depping, však mají usednout do vozu ještě dříve. "Víme, že auto budeme testovat během jara," zůstává tajemný Jari-Matti Latvala.
"Snad to bude brzy. Je velmi vzrušující dostat šanci vidět a řídit další generaci vozu Volkswagen. Jsem si jistý, že Marcus [Grönholm] odvedl dobrou práci. Trošku jsem s ním mluvil a jsem si opravdu jistý tím, že auto bude připravené," říká Fin.
Marcus Grönholm k tomu dodává: "Tým dělal neustále menší vylepšení. Prováděl jsem různé testy a musím říct, že to vypadá opravdu dobře. Ale víte, že nemohu říct víc než toto."
Toyota ústy Tommiho Mäkinena potvrdila, že auto vyjede v dubnu. První kilometry auto posbírá ve Finsku. Je velmi pravděpodobné, že za volantem bude sedět právě čtyřnásobný mistr světa.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.