Stále ještě šéf továrního týmu Volkswagen, Jost Capito, je přesvědčen, že zavedení rozstřelu v rámci Power Stage je tím správným krokem, aby se WRC na televizních obrazovkách vyrovnalo popularitě F1.
Návrhy na změnu závěru soutěže se neustále oběvují. Jedním z návrhů bylo, aby se odstupy před poslední zkouškou podělily deseti. V Mexiku by toto pravidlo znamenalo, že náskok vedoucího Jariho-Mattiho Latvaly by nebyl 1:10 min, ale 7 vteřin.
Napínavost Power Stage by tím byla garantována - a to je, zdá, se přesně to, co televize potřebuje. Podle Josta Capita, šéf Volkswagenu, je toto jedinou možností, jak může WRC vystoupit ze stínu F1: "Jsem o tom plně přesvědčen. Myslím si, že by to pomohlo zpopularizovat WRC po celém světě ještě více než teď. Rally by díky tomu našla nové fanoušky."
Podle něj je toto řešení dokonce férovější než současná povinnost vedoucího jezdce MS čistit trať. Díky tomuto umělému snížení odstupu byl měl Ogier v Mexiku i v neděli šanci na vítězství. Jenže tento nápad se nelíbí skalním fanouškům WRC. Na zasedání Komise rally měl zakročit samotný Jean Todt, prezident FIA, aby prosazení tohoto návrhu zamezil.
"Závěr musí být vyhrocený, aby došlo ke změně. Navíc je třeba si uvědomit, že se obvykle ozývají jen ti, kteří mají něco proti. Ti, kteří jsou pro, neříkají nic. Navrhovali jsme FIA, abychom tento systém vyzkoušeli na jedné nebo dvou soutěžích. Tato myšlenka u mě 'uzrávala' přes 10 let a hodně jsem nad ní přemýšlel. Kdybychom tento systém ukázali v praxi, pochybnosti by se rozplynuly," burcuje Jost.
Capito doufá, že kdyby rozuzlení soutěže běželo v neděli živě v televizi, tak by to WRC přineslo nové fanoušky. Ti by se následně začali zajímat o celý průběh soutěže. I bez rozstřelu však vnímá odcházející šéf VW budoucnost WRC pozitivně: "Díky vstupu Toyoty se ve WRC scházejí ti největší výrobci automobilů na světě (Toyota, Volkswagen, Hyundai a Ford). To se ještě nikdy nestalo."
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.