Ako sme vás už informovali, slovenský KL Racing Rally Team v priebehu uplynulého víkendu operoval naraz na dvoch frontoch, vzdialených od seba stovky kilometrov.
V Českej republike, na okruhu v Sosnovej zažil premiéru s novou Škodou Fabia R5 Tomáš Kukučka. Pri pohľade na jeho jazdu bolo hneď od začiatku jasné, že vozidlo, s ktorým sa v tohtoročnej sezóne predstaví rally fanúšikom, mu jednoznačne sadlo. „Musím priznať, zo Škody Fabia R5 som bol trochu nervózny, keďže okolo nej kolovali rôzne fámy, že oproti Fordu Fiesta R5, s ktorým som už absolvoval niekoľko súťaží, sa podstatne ťažšie ovláda. Opak je však pravda. To auto je výborne pripravené, má podstatne lepší záťah motora, či už to je v nižších otáčkach, ale aj maximálnych a pocitovo je oproti Fieste proste viac WRCčko. Funguje naozaj perfektne, páči sa mu chodiť aj bokom. Zatiaľ som jazdil iba po okruhu a asfalte a tak som sám zvedavý ako sa bude tváriť na rozbitom povrchu alebo šotoline. Urobil som v rámci testu asi osemdesiat kilometrov a bolo to fakt super,“ opísal svoje pocity z novej techniky Tomáš Kukučka. O niekoľko sto kilometrov na východ, pri Košiciach sa zase v rámci Rally Cestice sa predstavila druhá súťažná posádka KL Racing Rally Teamu, Pavol Cireň s Marekom Podobníkom na Subaru Impreza. „V Cestiich nám išlo hlavne o to, aby sme sa trochu rozjazdili pred sezónou. Tú pôjdeme na Honde Civic v triede 8. Je to presne to isté auto s ktorým sme sa v minulom roku predstavili divákom na Rally Prešov. Na Rally Cestice sme stretli množstvo kamarátov, pričom časový harmonogram umožňoval sa s nimi dosýta aj pozhovárať. Bola to pekná sobota,“ opísal Rally Cestice Pavol Cireň. Súťažné posádky KL Racing Rally Teamu majú za sebou už spomínané testovania, nimi však príprava na tohtoročnú sezónu nekončí, o čom nám viac povedal Marek Lokaj, manažér tímu: „Príprava našich posádok týmto testovacím víkendom nekončí, už o necelé dva týždne budeme mať ešte jedno, kde si chalani posledný krát pred Rally Eger otestujú svoje vozidlá, ale zároveň urobia aj potrebné nastavenia pred týmto úvodným podujatím slovenského šampionátu v rally. S prípravou na sezónu som zatiaľ veľmi spokojný.“
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.