Zatímco Huyndai ví, co stálo za technickým defektem na voze Thierryho Neuvillea při Rally Sweden, u Volkswagenu si stále lámou hlavu nad tím, co připravilo o možnost bojovat o vítězství Jariho-Mattiho Latvalu.
Jak Thierry Neuville tak i Jari-Matti Latvala přišli hned první den Švédské Rally o možnost bojovat o vítězství nebo alespoň o čelní výsledek. Oba shodně potkaly technické problémy s jejich pohonnými ústrojími. Zatímco u Hyundai původ problému našli a ihned na něj zareagovali menšími technickými změnami v jednotlivých dílech, v táboře Volkswagenu si stále marně lámou hlavu nad tím, co způsobilo defekt na voze Latvaly.
"Něco podobného se v minulosti ještě nestalo," řekl šéf týmu Volkswagen, Jost Capito, pro britský 'Autosport'. "Nevíme, co se stalo nebo proč se to stalo, protože ty díly jsou všechny pryč. To se nikdy nedozvíme. Spojení hnací hřídele se poškodilo a díly upadly." Díky tomuto technickému problému musel Fin ve službách VW absolvovat větší část páteční etapy pouze s pohonem zadní nápravy. Později odstoupil kvůli poškození zavěšení.
Naproti tomu u Hyundai ví, proč u nové i20 WRC v rukou Neuvillea vypověděl službu diferenciál. Autu v rukou Belgičana tak chyběl pro změnu zadní pohon. "Byla tam trhlina na těsnění chladiče diferenciálu," říká týmový šéf, Michel Nandan, rovněž pro britský 'Autosport'. "Olej vytekl, takže v určitou chvíli v diferenciálu už žádný nebyl. Pak šlo všechno na tvrdo [zvýšilo se třecí namáhání z důvodu chybějícího oleje]. Problém byl 100% naší chybou."
"Průběh trubek [mezi diferenciálem a chladičem] nebyl dostatečně jistý. Z toho důvodu se jedna část uvolnila a olej vytekl." Hyundai ale o této slabině věděl už dříve a před nadcházející soutěží v Mexiku by chtěl řešení na daném místě vylepšit. "Tento díl chceme po testu na Mexiko vyměnit, to je plán," zakončil šéf Hyundai, Nandan.
To u Volkswagenu to budou mít s řešením problémů kvůli chybějícím částem vozu těžší. "Materiál vyzkoušíme u jiných a uvidíme, jestli budeme moci něco zjistit. Jsme optimističtí, že se to už nestane," zakončil šéf Volkswagenu, Capito.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.