Tovární tým Hyundai získal s novým speciálem i20 WRC dvě podia z prvních dvou soutěží. Tým se tak na další průběh sezony dívá optimisticky.
Hyundai zažil s novou generací i20 WRC poměrně povedený start sezony WRC. Na Rally Monte Carlo zajel Thierry Neuville třetí místo, na Rally Sweden dokázal toto umístění ještě o stupínek vylepšit Hayden Paddon. Získat dvě podiová umístění ve dvou po sobě jdoucích soutěžích se továrnímu týmu Hyundai s minulou generací modelu i20 WRC během uplynulých dvou sezon nikdy nepodařilo.
Tomu odpovídá také nálada v týmu, jehož evropská základna se nachází v německém Alzenau. "Na výsledku Haydena jsme zase jednou viděli, že se s tím autem dá bojovat o podium. To je pro nás všechny v týmu fantastické a motivující pro další soutěže," řekl Thierry Neuville.
Tato dvě podiová umístění byla navíc vyjeta na dvou rozdílných površích, což podle týmu dokazuje, že nové auto je ve srovnání s předchozím modelem velkým krokem dopředu. To ukazuje také aktuální pohled na tabulku průběžného hodnocení, na což hrdě poukazuje také šéf týmu, Michel Nandan.
"Po dvou soutěžích jsme pět bodů za Volkswagenem, když jsme dvakrát za sebou stanuli na podium a byli opravdu rychlí," říká Nandan. Na druhou stranu je fér přiznat, že za Volkswagen v obou případech bodoval pouze Sébastien Ogier, avšak jak v Monaku tak i ve Švédsku maximálním bodovým přídělem.
Příští soutěž v Mexiku (3. - 6. března) bude první prověrkou nové i20 WRC na šotolině. "V Mexiku se musíme zase něco naučit o autě, avšak s naším startem do sezony můžeme být spokojeni," zakončil Nandan.
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?