Malcolm Wilson na Monte Carlu sází hlavně na Madse Ostberga. Nově vzniklá posádka (novým navigátorem je Ola Flone) pracovala před startem hlavně na rozpisu.
M-Sport čeká další zajímavá sezona - vozy prošly opět menší změnou designu, avšak týmu Malcolma Wilsona stále chybí hlavní sponzor. V roce 2016 budou za tým nastupovat Mads Ostberg a Eric Camilli. Především Nor by se měl postarat o pravidelný přísun bodů do týmové kasičky. Proto právě na něj tým před Rally Monte Carlo sází.
"Tohle je zcela jistě Madsova nejlepší asfaltová rally roku. Již ukázal, že dokáže na Monte Carlu zajet dobrý výsledek," odhaluje svá očekávání Malcolm Wilson. Nově vzniklá posádka, Ostberg-Floene, už spolu před více než 10 lety jela jednu malou soutěž. Během zimy pracovali oba Norové hlavně na rozpisu.
"Poprvé po dlouhé době pojedu s Olem. Vždy to chvilku trvá, než si všechno sedne. Nemyslím si ale, že budou nějaké problémy. Od roku 2004 jsme spolu žádnou rally nejeli, ale až doposud vše fungovalo dobře. Udělali jsme hodně práce, protože Ola musel všechen rozpis přeložit do norštiny. Momentálně jsme spokojeni a věříme, že vytvoříme dobrý tým," řekl Mads Ostberg.
Moc zkušeností s úvodní soutěží loňský tovární pilot Citroënu nemá - v roce 2013 zde jel 28 letý jezdec poprvé a byl 6. V předešlých dvou letech byl vždy 4. Zcela jiná očekávání má tým od nezkušeného Erica Camilliho, který zatím ve Fordu Fiesta RS WRC absolvoval pouze dva testy.
"Pro Erica to bude složitý start. Snad mu pomůže podpora od fanoušků a nalezne správný rytmus. Monte je vždy těžká rally a na něj čeká debut ve WRC. Vůbec nic od něj neočekáváme, ale může překvapit," přiznává Wilson.
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?