Ott Tänak připustil, že jeho budoucnost ve WRC zatím visí na vlásku. Estonec si však nemyslí, že by mohl udělat něco lépe, aby přesvědčil pozorovatele, že si zaslouží další sezonu ve WRC.
V dosavadní sezoně jezdce M-Sportu se střídají vrcholy a pády, ve výsledku mu patří až 10. příčka v šampionátu. Jeho nejlepším výsledkem v aktuální sezoně je třetí místo z Polska. Naposledy ve Španělsku minulý týden havaroval. V pátek, po šotolinové etapě, si držel třetí místo v hodnocení soutěže.
Do konce sezony už zbývá jen jedna rally ve Walesu, serveru 'wrc.com' jezdec prozradil, že stále čeká na to, co bude v přístím roce dělat: "O roce 2016 zatím nic nevím. Ještě nás stále čeká Rally Wales GB a tam musíme ze sebe vydat maximum. Pak se uvidí, jestli dostaneme místo i pro příští rok."
M-Sport zatím jezdeckou sezonu pro rok 2016 nekomentuje. Pokud neseženou Britové silného sponzora, pak by pro ně mohla být varianta pokračovat s Tänakem a Evansem. Pokud by Malcolm Wilson přece jen nějakého sponzora sehnal, pak by si mohl najmout zkušenější jezdce.
Ott Tänak se soustřeďuje na současnost, o budoucnosti nepřemýšlí. Estonec na svého kolegu ztrácí 18 bodů a už na 4 soutěžích v tomto roce nebodoval, přesto se nedomnívá, že by mohl udělat něco lépe, aby přesvědčil svého zaměstnavatele.
"Ať se stane cokoliv, víme, že jsme udělali to nejlepší. Náš vrchol je tam, kde je. To je naše místo v tuto chvíli," říká jezdec. Pro něho jde už o druhou sezonu u M-Sportu, v roce 2012 se mu moc nedařilo a tým jej na konci roku propustil. Rok 2013 a 2014 trávil sbíráním dalších zkušeností a letos dostal další šanci.
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?