Ačkoliv Elfyn Evans v Austrálii opět zůstal za očekáváními, tak jeho šéf, Malcolm Wilson, ukončil veškeré spekulace, které se objevily, dle kterých měl být Velšan těsně před vyhazovem.
Malcolm Wilson teď ale potvrdil, že Elfyn Evans letošní sezonu ve WRC zcela jistě dokončí s M-Sportem, ačkoliv jeho výkon v Austrálii byl zklamáním. Evans soutěž v New South Wales dokončil až jako devátý a byl výrazně pomalejší než jeho týmový kolega, Ott Tänak.
Je fér ale přiznat, že mladík měl s vozem na soutěži v okolí Coffs Harbour problémy, na které se teď M-Sport ve své bázy v Cumbrii snaží najít řešení. Medii v posledních dnech proběhla zpráva, že by Wilson mohl na poslední tři soutěže roku, ve kterých chce ještě s Hyundai a Citroënem zabojovat o celkově druhé místo mezi týmy, Evanse nahradit za někoho jiného. M-Sport je aktuálně v pořadí až čtvrtý, na druhý Hyundai však ztrácí pouze 29 bodů.
"Řekl jsem mu, že by neměl poslouchat tyhle kecy, že bude údajně propuštěn," říká Malcolm Wilson. "To nebude. Mohu mu garantovat, že bude i na posledních třech soutěžích roku sedět v autě. Ovšem musíme vidět pár změn. Ott odvedl dobrou práci. Takže můžeme vidět, čeho je auto schopné."
Mezi jezdci je Evans na sedmém místě, dva body před Tänakem, který neměl zrovna povedený vstup do sezony. Pak ale v dubnu v Argentině vyjel podium a od té doby získal v následujících šesti závodech hned 49 bodů. Evans ze stejných soutěží vytěžil jen 22 bodů.
"Nevím, co bylo za problém. Prostě jsem se v autě necítil dobře. Ztrácel jsem. Byl to velmi, velmi těžký podnik. Měli jsme štěstí, že jsme za těchto okolností přestáli noční zkoušku - hodně štěstí, bylo to těsné. Teď ale pojedeme domů, abychom porozuměli tomu, co se stalo, a abychom už takový další podnik nezažili," řekl po soutěži Elfyn Evans.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.
Následující měsíc nám bude dělat společnost prostorné SUV od francouzské značky DS Automobiles, která si potrpí na unikátní design, kvalitní interiéry a jedinečnost. S DS7 jsme již měli dvakrát tu čest, ovšem jednalo se vždy o vrcholná provedení s cenovkou kolem dvou milionů. DS na „sedmičku“ aktuálně nabízí zvýhodněnou verzi Edition France, kterou pořídíte za 950 tisíc, což je ve srovnání s konkurenty fantastická cena. Má to nějaký háček?
Automobilka Tesla oznámila svolávací akci téměř všech dosud vyrobených vozů Cybertruck – bezmála 50 tisíc kusů musí zpět kvůli závadě na karoserii. Ve stejném čase ale firma čelí i narůstajícímu napětí mimo výrobní linky. Po celých Spojených státech se množí útoky na prodejny i zákazníky Tesly, které jsou motivovány nelibostí vůči veřejnému vystupování Elona Muska.
Renault je na trhu známý pro spolehlivá a kvalitně postavená auta, ale do světa superaut nikdy výrazně nepronikl. Když tedy francouzská automobilka tvrdí, že jedno vytvořila, vzbuzuje to oprávněnou zvědavost.
Legendární moderátorská trojice Clarkson, May a Hammond se znovu objeví na obrazovkách v nové show, která naváže na jejich ikonická motoristická dobrodružství.
Mercedes-Benz představil novou verzi elektrického CLA, který se považuje za nejchytřejší a nejefektivnější model značky. Tento elektromobil je očekávaným nástupcem v segmentu základních elektromobilů a má ambici stát se přímým konkurentem pro Tesla Model 3. Jaký dojem zanechává nový Mercedes CLA na první pohled? To se dozvíte v našem exkluzivním pohledu na tento model.
Před dvanácti lety Mercedes-Benz poprvé představil model CLA a zájem o něj nepolevuje. Nyní automobilka odhalila třetí generaci, která posouvá hranice technologie a designu na zcela novou úroveň.
Xiaomi začalo dodávat svůj elektrický sporťák SU7 Ultra prvním zákazníkům, ale místo oslav řeší nečekané problémy. Spekulanti okamžitě rozjeli přeprodej za vyšší ceny a zloději se zaměřili na luxusní zlaté logo, které mizí z vozů a končí v online aukcích.
Čas letí jako voda a od premiéry první verze GR Yarisu v Tokiu uběhlo v lednu už 5 let. Proto na počátku roku 2024 nastal čas představit první modernizaci, která měla za cíl odstranit neduhy a celkově vůz posunout ještě úroveň výš. Jak se to povedlo?
Čínská automobilka BYD pracuje na své expanzi v Německu a přivádí na trh kompaktní SUV Atto 2. Zároveň plánuje výrazné posílení své dealerské sítě ještě před koncem roku.