Už v Německu se může Sébastien Ogier stát předčasně trojnásobným mistrem světa v automobilových soutěžích. Avšak na zdejší soutěži se mu v posledních letech vůbec nedařilo.
Na Rally Deutschland nemá Sébastien Ogier a jeho Volkswagen Motorsport vůbec dobré vzpomínky. Jindy veleúspěšný tým VW domácí soutěž vyhrát ještě nedokázal. "Poslední dva roky byly pro mě katastrofou. Doufám, že se nám to podaří změnit," říká Sébastien Ogier, který zažil v roce 2014 v Německu poměrně těžkou nehodu.
Francouz se ale i předchozími nezdary nechce nechat vyvést z míry. Naopak, díky svému 89 bodovému náskoku v hodnocení šampionátu může v Trieru oslavit svůj již třetí jezdecký titul. K tomu potřebuje získat maximálních 28 bodů a jeho týmový kolega, Jari-Matti Latvala nesmí být lepší než osmý anebo Mads Ostberg a Andreas Mikkelsen nesmí být lepší než čtvrtí.
"Pro mě je to [Rally Deutschland] důležité a pro tým by bylo hezké, kdybychom je mohli potěšit perfektním výsledkem. Leží před námi ale spousta práce," zakončil Ogier.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.