Promoter WRC dnes oznámil prvních devět soutěží, které budou tvořit kalendář v sezoně 2016. S těmito soutěžemi byla totiž podepsaná víceletá smlouva. Ostatní budou doplněny.
Začínat se bude samořejmě s Rally Monte Carlo (21. - 24. ledna) a poté bude následovat sněhová Rally Schweden (12. - 24. února). Kromě nich se v dočkáme i soutěží v Argentině, Australii, Finsku, Italii, Mexiku, Polsku a Španělsku. Těchto devět pořadatelských zemí podepsalo dlouholeté kontrakty.
"Kromě nich máme na stole zajímavé nabídky i od jiných zemí, které aktuálně v šampionátu nejsou. Jednání o tom, že bychom příští rok jednu, možná i dvě, z nich přibrali do kalendáře už vlastně začaly," řekl Oliver Ciesla, obchodní ředitel promotérské společnosti WRC Promoter GmbH.
Podle spekulací by mělo být blízko návratu do WRC Jordánsko. Ciesta však řekl, že "počet soutěží se zřejmě měnit nebude.". Proto bude zajímavé sledovat, která soutěž by případně vypadla. Zajímavé je, že Německo, kde sídlí kromě pochopitelně Volkswagenu také Hyundai a Toyota, zatím smlouvu nemá.
Udrží Němci své místo ve WRC? (foto: Citroën Racing)
Oznámení dalších soutěží by měla přicházet vždy v dalších týdnech tak, jak budou uzavírány smlouvy s místními pořadately.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.