Dnes byl ve Walesu nejrychlejší v úvodním shakedownu Andreas Mikkelsen s továrním VW Polo R WRC. Nor porazil oba své kolegy, kteří zajeli na desetinu stejný čas. Nejrychlejším autem mimo VW byl Ford Fiesta RS WRC s Robertem Kubicou za volantem.
Trať shakedownu měřila 3,3 kilometru a nejrychleji ji projel Andreas Mikkelsen s vozem VW Polo R WRC. Druhé místo obsadili dva rivalové o letošní titul, Sébastien Ogier a Jari-Matti Latvala. Na svého mladšího kolegu ztratili 0,3s. Čtvrté a páté místo obsadili Fordy, konkrétně Robert Kubica a Ott Tänak. Nejrychlejší Citroën byl na děleném šestém místě (děleném s Evansem) v rukou Krise Meekea. Nejrychlejší Hyundai je na 9. místě v rukou Haydena Paddona.
Výsledky shakedownu:01. Andreas Mikkelsen (Volkswagen) - 2:01,3 min.02. Sebastien Ogier (Volkswagen) +0,3 03. Jari-Matti Latvala (Volkswagen) +0,304. Robert Kubica (Ford) +0,905. Ott Tänak (Ford) +1,006. Kris Meeke (Citroen) +1,107. Elfyn Evans (Ford) +1,108. Mikko Hirvonen (Ford) +1,209. Hayden Paddon (Hyundai) +1,910. Mads Östberg (Citroen) +1,911. Thierry Neuville (Hyundai) +2,612. Henning Solberg (Ford) +3,413. Juho Hänninen (Hyundai) +3,614. Martin Prokop (Ford) +4,5
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.