Craig Breen se může vydat domů ještě před tím, než soutěž v Německu začala. Komisaři mu zakázali start v Rallye Deutschland. Vinu na tom nese tvrdý skok ve Finsku.
Mocné skoky na RZ Ruuhimaki vyřadily Craiga Breena hned ze dvou soutěží MS. V neděli dopoledne si po doskoku na jednom z těchto skoků jezdec zranil záda tak, že musel ve stopce po RZ vzdát. Následně byl převezen do nemocnice.
Také z Německa odjíždí jezdec předčasně a to dokonce ještě před samotným staratem! Komisaři mu totiž start zakázali. V jejich oficiálním prohlášení stojí, že po obdržení lékařského posudku se obávají moc velkého rizika, které by jezdec podstoupil. Dle názoru komisařů by si Breen mohl přivodit ještě horší zdravotní komplikace a to dokoce tak velké, že by mohl ztratit kontrolu nad vozem.
Svolení ke startu tedy komisaři udělit nemohli, píší ve svém prohlášení. Zajímavé je, že lékaři ke startu v Německu svolili. Jezdec samotný je rozhodnutím velmi zklamaný: "Jsem neskutečně zklamaný tímto rozhodnutím. Prošel jsem celou procedurou, abych na tento podnik dostal. Mám lékařšké svolení ke startu.
Cítím se skvěle a ani po našem testu, který byl v tomto týdnu, jsem necítil žádnou bolest. Avšak rozhodnutí komisařů musím respektovat," smutní jezdec Fordu Fiesta RS WRC. Další soutěží pro tohoto Ira bude zlínská Barum rally, na které už pojede s Peugeotem 208 T16.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?