Přání mnoha fanoušků bylo vyslyšeno. Rally Portugal se po deseti ročnících vrací z jižní části země zpět na sever. Jezdit by se měla v červnu.
Plány na tuto změnu ležely na stole už dva roky, rozhodnutí ale padlo až teď - Rally Portugal se od příštího roku vrací zpět na sever země. Do itineráže by se měly navíc vrátit některé legendární úseky slavné soutěže. Centrum soutěže a sevisní park se budou nacházet ve městě Matosinhos, které leží u moře, asi 10 km severně od Porta.
Dle přání pořadatelů by se soutěž už neměla konat v dubnu, ale až v červnu. To by mělo zajistit, že tratě budou příští rok připraveny dle mezinárodních standardů. Portugalci se tímto navíc mají možnost vyvarovat situace podobné té z památného roku 2001, kdy bylo na tratích RZ díky velkým dešťům tolik bláta, že to místy rally ani nepřípomínalo. To také vedlo k vyškrtnutí soutěže z kalendáře WRC. Nakonec na podobné vzpomínky nemusíme chodit ani tak daleko - stačí vzpomenout na ročník 2012 nebo na letošní seznamovací jízdy. Změnu teď musí schválit FIA a WRC Promoter.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.