Hyundai oznámil pro Rally Deutschland nominaci svých jezdců. Vedle jasné týmové jedničky, Thierryho Neuvilla, pojedou také Dani Sordo a Bryan Bouffier.
Bryan Bouffier se za volantem továrního Hyundai předvedl na Rallye Antibes, kde získal historicky první celkové vítězství v soutěži pro model i20 WRC. Jeho cíl v Německu bude jasný - postarat se o další překvapení. Hyundai pro něj nasadí třetí auto pod hlavičkou týmu Hyundai Motorsport N. Barvy továrny budou dle očekávání hájit Thierry Neuville a Dani Sordo. U našich západních sousedů neuvidíme Haydena Paddona, ten se za volant vrátí až v jeho rodné Austrálii.
35letý Bryan Bouffier, který se na vývoji vozu v minulosti podílel, je za start samozřejmě rád: "Moci startovat vedle Thierryho a Daniho, je opravdovým privilegiem. Dám do toho vše, abych vývoj auta posunul dopředu i v soutěžních podmínkách."
Týmový šéf, Michel Nandan, také od Francouze očekává slušný výsledek. "Zná i20 WRC a tým hodně dobře. Německá Rally nám nabízí dobrou možnost k najití silných asfaltových stránek vozu. K tomu máme ideální tým jezdců."
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.