Bryan Bouffier se postaral při startu na Rally Antibes Cote d’Azur o první vítězství vozu i20 WRC. Francouz porazil v souboji o vítězství krajana Juliena Maurina s Fordem Fiesta WRC.
I přesto, že hlavním smyslem startu ve Francii nebyl boj o vítězství, ale především sbírání cenných zkušeností pro další vývoj vozu i20 WRC na asfaltu, využil testovací pilot Hyundai, Bryan Bouffier, tuto možnost k zisku prvního vítězství pro Hyundai v soutěži.
Soutěž Rally Antibes se jezdí částečně i na tratích Rally Monte Carlo a stejně jako při klasické úvodní soutěži MS i zde sehrálo hlavní roli počasí. "Soutěž jsme prohráli kvůli špatné volbě pneumatik," posteskl si v cíli Julien Maurin, který převážnou část rally vedl. "Na první zkoušce druhé etapy pršelo tak silně, že jsme s tím nemohli nic dělat."
Bouffier se mohl v této situaci spolehnout na svůj tým: "Měli jsme dobré zprávy o počasí z týmu a jeli jsme na této zkoušce do kříže tvrdé a měkké pneumatiky. To se vyplatilo," říká Francouz. Hyundai jel stejné pneumatiky jako v MS a používal i stejné palivo.
"Pracovali jsme na nastavení brzd, přenosu hnací síly a také na mapách motoru. Pomohlo nám, že jsme tuto práci odvedli zde, ještě před testem na Rally Deutschland a Rally de France. O celkový výsledek nám nešlo, ale vítězství je hezkou odměnou pro celý tým, který tvrdě pracoval," shrnul víkendové působení korejského týmu jeho šéf, Michel Nandan.
Výsledky Rally Antibes Cote d'Azur:1. Bryan Bouffier, Hyundai i20 WRC, 2:23:54,62. Julien Maurin, Ford Fiesta RS WRC, +22,5s3. Pierre Roche, Mini John Cooper Works WRC, +8:34,2
Tip: O důvodech startu týmu Hyundai WRT na této soutěži se svým testovacím jezdcem jsme psali v tomto článku.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.