Bryana Bouffiera čeká první soutěžní start s vozem Hyundai. Francouz se s i20 WRC představí na Rally Antibes.
Bryan Bouffier, který byl před více než měsícem oznámen jako testovací jezdec, již zítra odstartuje do své první soutěže s vozem korejské značky. V pátek a sobotu se jede další díl francouzského mistrovství, kterého se zúčastní i Bouffier s Hyundai i20 WRC. Na druhého muže Rally Monte Carlo čeká 12 rychlostních zkoušek o celkové délce 212 kilometrů.
Hyundai soutěž pojímá jako asfaltový test za závodních podmínek. "Rally Antibes bereme jako asfaltový test před soutěžemi MS na tomto povrchu, které přijdou v průběhu roku. Je to dobrá příležitost vyzkoušet si některé komponenty v závodním zatížení. Rozhodli jsme se pro Raly Antibes, protože dobře pasuje do našeho testovacího programu.
Ve francouzském mistrovství se mohou, jako už v jednom z mála, nasazovat vozy WRC," objasňuje volbu týmu mluvčí stáje. Tato soutěž využije i některé tratě, které se používaly v rámci Rally Monte Carlo. Mimo jiného posádky dvakrát přejedou i přes průsmyk Col de Turini. Test na tuto soutěž už má Bouffier za sebou, psali jsme v tomto článku.
"Děkuji Hyundai za to, že mi dal možnost tuto soutěž odjet s vozem i20 WRC. Je to soutěž, kterou jsem v roce 2006 vyhrál a jejíž tratě mě vždy bavily. Cílem je odjet co nejvíc kilometrů na asfaltu a podat týmu co možná nejlepší zpětnou vazbu pro zbytek sezony a asfaltové soutěže," říká jezdec.
Na test Paddona v Polsku se podívejte na tomto videu:
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.