Výměna míst u Hyundai. Za Korejce v Argentině nepojede Juho Hänninen, jak bylo oznámeno, ale Dani Sordo, který po silném výkonu v Portugalsku dostává přednost.
Přesně v tohle Dani Sordo doufal. Španěl doufal, že by se silným výkonem v Portugalsku mohl doporučit pro další start v MS s továrním Hyundai. A vzhledem k výkonu ve Španělsku, kde nejenže zajel dva nejrychlejší časy, ale také regulérně bojoval o čelo soutěže, si nelze představit lepší doporučení.
Tým byl výkonem Sorda hodně zaujatý, a tak chtěl nasadit třetí auto i do Argentiny. Jenže to v tak krátkém čase nebylo možné zvládnout, proto Sordovi místo udělá Hänninen. Fin sice do Argentiny poletí, ale jen aby odjel seznamovací jízdy. Na další start si bude muset počkat pravděpodobně do Itálie.
"Chtěli jsme nasadit třetí auto, ale to bylo vzhledem k dopravě a opravám z posledního startu prakticky nemožné," řekl šéf týmu, Michel Nandan.
Sordo už se takhle jednou na poslední chvíli v Argentině svezl, psal se rok 2012 a Prodrive s Mini soutěž neobsadil, a tak Španěla agažoval za zraněného Latvalu Ford
Hänninen oficiálně stanovisko týmu podpořil, Sordo už se startu nemůže dočkat: "Od místních fanoušků čekám velkou podporu. Dám do toho vše, abychom byli s autem na takové úrovni, jako v Portugalsku. Odjeli jsme tam silnou soutěž a je velká škoda, že jsme nedojeli do cíle. Budu z toho v Argentině vycházet."
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?