Ott Tänak věří, že dokáže i ve svém druhém letošním startu s vozem WRC předvést hvězdný výkon. Po roce v ústraní se Estonec ve Švédsku vrátil a hned dokázal bojovat o podium, nakonec bral 5. místo.
Minulý týden jel Ott Tänak Rally sprint ve Fafe, kde mu vítězství uniklo jen o půl vteřiny. Prohrál tam s úřadujícím mistrem WRC, Sébastienem Ogierem. Přitom na šotolině jel po více než roce a před Fafe nebyl v plánu žádný test!
V Portugalsku před startem řekl: "Chci jet rychle a vylepšit výsledek ze Švédska. Hlavním cílem je ale minimalizovat riziko a dojet do cíle. Fafe pro mě bylo dobré, trať byla hezká. Byl to dobrý test. Vše tam pro nás proběhlo skvěle. Jediný problém na této soutěži pro nás je, že jsme zde nebyli vloni.
Seznamovací jízdy jsem tudíž odjel za deště. Napsat správný rozpis je tudíž velmi obtížné. Nechci si dávat žádný cíl typu, že dojedu na podium, to by bylo až moc na hraně. Pokusíme se udržet hned za kluky, kteří o podium pojedou, a možná se tam [na podium] dostaneme i my."
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?