Pontus Tidemand se toho během jeho domácí rally hodně naučil o nastavení vozu specifikace World Rally Car.
Pouze v jednom z aut specifikace WRC seděl na Švédské Rally za volantem domácí borec. Tím byl úřadující šampion JWRC Pontus Tidemand, který se na start postavil na volantem speciálu Ford Fiesta RS WRC, ten mu připravoval britský M-Sport. 23letý jezdec si ale během soutěže musel rychle zvyknout na specifika vozu WRC, což bylo vidět i na tom, že za časy nejrychlejších kolegů zaostával, v cíli mu ale patřila osmá příčka a získal tak tři body.
"Byla to složitá rally za opravdu těžkých podmínek, ale jsem rád, že teď stojím v cíli," říká Pontus Tidemand. Jen připomeňme, že na severu Evropy panovala obleva a sníh na tratích RZ se tak rychle měnil spíš v šotolinu. "Chvíli to trvalo, než jsem se za těchto podmínek začal cítit dobře, jsou totiž úplně jiné než vše, co jsem doposud zažil."
Ze startu s vozem WRC si toho ale odnáší spoustu pozitivního: "Hodně jsme se toho naučili a zkoušeli jsme hodně rozdílných věcí na autě a při jízdě. Byla to zábava vidět všechny ty švédské vlajky na kraji cest. Doufám, že jsme je nezklamali."
Jak byl s výkonem Pontuse spokojen šéf M-Sportu, Malcolm Wilson? "Pro Pontuse to byl velký proces učení se. Zkraje rally neměl to nejlepší nastavení, hodně se toho ale naučil o spolupráci s inženýry a o optimálním nastavení. Jsem rád, že ke konci opět našel svoji důvěru a myslím, že může být s prací, kterou odvedl o tomto víkendu, spokojen."
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.