Po slabém výkonu v Monte Carlu už jsme ve Švédsku skoro opět viděli starého dobrého Mikko Hirvonena. Odměnou mu za to bylo 4. místo v cíli.
Po návratu k M-Sportu neproběhla Rally Monte Carlo podle představ několikanásobného vice-mistra světa, v závěrečné zkoušce jej navíc zastavil technický problém. Ve Švédsku se už Mikko Hirvonen představil s Fordem Fiesta RS WRC v o hodně lepší formě. Dlouho sváděl Fin souboj s Madsem Ostbergem o závěrečné místo na podium. Nakonec se ale musel spokojit se 4. příčkou.
"Byla to těžká rally ale myslím, že jsme odvedli dobrou práci," jako bonus si navíc 33 letý soutěžák připsal bonusový bod za 3. místo v Power Stage. S tím bývalý jezdec Subaru, Fordu a Citroënu v průběhu zkoušky nepočítal: "Po prvním mezičase jsem šel z plynu. Během prvních pěti kilometrů jsme měli pár momentůl
Brzy jsem pochopil, že pokud bych bojoval o vítězství na Power Stage, riskoval bych vypadnutí ze soutěže. Tomu jsem se chtěl tento víkend vyvarovat." Dá se říct, že Rally Sweden představovala návrat formy po přestupu zpět do M-Sportu, proto vzhlíží Mikko s optimismem k dalším soutěžím: "Ještě stále nemám to správné tempo, které bych si přál, ale celkově to nebylo špatné.
Některé zkoušky byly opravdu dobré. Myslím, že nám to dává dobrý základ, na kterém můžeme stavět. Snad budeme na šotolině ještě rychlejší." Výkon svého svěřence ohodnotil také Malcolm Wilson, šéf týmu M-Sport: "Je skvělé, že Mikko dosáhl na tento silidní výsledek po zklamání z Monaka.
Bylo skvělé vidět, že se přiblížil tempu, na které jsme od něj byli zvyklí. Extra bod z Power Stage značí, že na to stále má. Teď má dobrý základ, na kterém může při šotolinových soutěžích začít stavět."
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?