Evans lituje pozdního odstoupení + video nehody

Evans, Elfyn
Evans, Elfyn, foto: www.worldrallypics.com
iM2 9. února 2014 17:53
Sdílej:

VIDEO; Pro Elfyna Evanse skončila jeho první Rally Sweden v životě frustrací. Přitom ještě do závěrečné zkoušky vyrážel z 9. pozice, avšak několik kilometrů před cílem zahodil Ford Fiesta RS WRC do lesa.

"Dosahovali jsme toho, čeho jsme chtěli. Během soutěže se nám dařilo zlepšovat naši rychlost a jeli jsme si pro dobrý výsledek. Je tudíž velké zklamání, že pro nás soutěž dopadla tak, jak dopadla," smutní Elfyn Evans, který byl v době svého odstoupení nejlepším nováčkem na zimní soutěži.

"Stalo se to v zatáčce, která utahovala. My jsme to ale bohůžel neměli poznamenané v rozpisu. Nebyla to nehoda v nějaké extrémní rychlosti. Zadek auta se dostal mimo trať a pak už toho nebylo moc, co bych ještě mohl udělat. Vyjeli jsme mimo trať a zničili chladič," popisuje nehodu mladík.

Elfyn má na svém kontě odjeté téměř dvě soutěže, avšak dokončil jen jednu...

"Jsem velmi zklamaný z takového zakončení soutěže. Pozitivní na tom ale je, že jsme projeli téměř celou soutěž a posbírali zkušenosti. Pokud se týká sbírání zkušeností, tak to byla dobrá soutěž. To si musíme ze Švédska do dalších soutěží odvést." 

Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?