Šéf M-Sportu, Malcolm Wilson, se nechal slyšet, že by po výkonu, který Bryan Bouffier předvedl na Rally Monte Carlo, moc rád viděl Francouze v jednom ze svých vozů znovu.
Bryan Bouffier v Monte Carlu opravdu zazářil a konstantně zajížděl časy na čele. V čele byla privátní Fiesta RS WRC servisovaná přímo britským M-Sportem od RZ3 po RZ9. O možný souboj s Ogierem o vítězství připravily ex-testovacího jezdce Hyundai dvě chyby - jedna jezdecká a jedna kuriozní.
I přes ztrátu minuty 34 letý soutěžák hluboce zapůsobil na Malcolma Wilsona. "Byla to od startu až do cíle skvělá jízda v podání Bryana. Dojet na Monte Carlu na druhém místě při svém premiérovém startu s Fordem Fiesta RS WRC značí velký potenciál. Doufám, že se nám podaří nalézt cestu, jak jej dostat zpět za volant Fiesty v průběhu této sezony."
Na budoucí plány vice-mistra Evropy pro rok 2013 došla řeč i na pozávodní tiskové konferenci. Ten musel smutně připustit, že netuší, co jej letos čeká. Bouffier se objeví na druhém podniku ERC s Citroënem DS3 RRC. Po Monte Carlu se začalo opět hovořit o zájmu ze strany Hyundai.
"Zatím nic nevím. Já a Hyundai jednáme, ale nic konkrétního není domluveno. Nevím, jestli ještě letos pojedu s WRC. Pojedu v Lotyšsku a pak se uvidí.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?