Třetí místo vybojoval Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem na právě skončeném Rajdu Polskim (ERC).
Nedělní etapu nejlépe začal Kajtanowicz, když vyhrál první dvě dnešní zkoušky. Na třetí byl nejrychlejší náš Jan Kopecký. Velký boj se ale odehrával na pozici šesté a sedmé mezi Breenem a Holowczyczem a ve druhé dnešní části i Solowowem. Breen na "Holka" nestačil a skončil sedmý. Solowow měl ale na poslední RZ defekt a skončil šestý. Stabilní výkon podal Kosciuzsko a po zásluze je čtvrtý. Velký krok k získání mistrovského titulu v Evropě udělal poctivým výkonem Jan Kopecký, který nakonec končí třetí. Bouffier nezvládl "Kajtův" ranní masivní útok a z Polská si odváží body za druhé místo. Vítězem podniku ERC a Polského mistrovství je tak posádka Kajetanowicz - Baran. Je to zároveň první vítězství Fordu Fiesta R5 v závodě ERC.
Do desítky se ještě vešli osmý Staniszewski s Fiestou S2000, devátý se stejným vozem Oleksowicz a desátý Gryazin. Evropské špičce nestačil dravý Kangur s Fiestou R5 ani Toshihiro Arai nestačil na šotolině soupeřům, když skončil v produkčních autech třetí. Vítězem produkčních vozů je Butvilas s Lanceren EVo X R4. Dvoukolky vyhrál Rackowicz s DS3 R3T.Další soutěží je aslfaltová Croatia Rally, jedoucí se poslední zářiový víkend v okolí Poreče.Výsledky v cíli1. Kajetan Kajetanowicz - Jaroslaw Baran POL Ford Fiesta R5 1:58:40.62. Bryan Bouffier - Xavier Panseri FRA Peugeot 207 S2000 +23.33. Jan Kopecký - Pavel Dresler CZE Škoda Fabia S2000 +1:28.44. Michal Kosciuszko - Maciej Szczepaniak POL Ford Fiesta R5 +2:14.15. Krzystof Holowczyc - Lukasz Kurzeja POL Ford Fiesta RRC +3:15.56. Michal Solowow - Sebastian Rozwadowski POL Ford Fiesta RRC +3:17.47. Craig Breen - Lara Vanneste IRL/BEL Peugeot 207 S2000 +3:33.58. Zbigniew Staniszewski - Pawel Drahan POL Ford Fiesta S2000 +3:48.29. Vasilij Gryazin - Dmitrij Čumak LVA/RUS Ford Fiesta S2000 +4:08.010. Maciej Oleksowicz - Michal Kusnierz POL Ford Fiesta S2000 +4:13.5
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.