Kopecký s Dreslerem vyhráli všech devět rychlostních zkoušek, Wiegand s Christianem při premiéře v továrním týmu pátí, Lappi s Fermem museli po nehodě odstoupit.
Díky galapředstavení domácí posádky Jan Kopecký/Pavel Dresler, vede ŠKODA před finálovým dnem zlínskou soutěž. Při ostře sledované Barum Rally zajelo tovární duo nejrychlejší čas ve všech sobotních zkouškách.
Německá posádka Sepp Wiegand/Frank Christian figuruje při premiéře v továrním týmu na páté pozici. Esapekka Lappi a Janne Ferm museli při premiéře v ERC po nehodě odstoupit.
„Byl to pro nás skvělý den, neměli jsme žádný problém a Fabia jela perfektně. Jízdu si opravdu užíváme“, říká Kopecký: „A nadšení fanoušků mě ještě více motivuje.“
Desetitisíce diváků podporují posádky na trati a v servisní zóně. V celkovém hodnocení je lídr ERC ve vedení s náskokem 37,5 sekundy. Kopecký může navázat na svá vítězství z let 2009 a 2011 a získat třetí titul a celkově pátý v řadě pro značku ŠKODA.
Stejně spokojená byla německá naděje Sepp Wiegand. „Mám ve voze výborný pocit, ale tato rally je skutečně moc těžká. Při jedné rychlostní zkoušce jsem měl pocit, že je to ta nejrychlejší v mém životě“, říká Wiegand.
Třetí tovární pilot Esapekka Lappi vylétl bohužel na kluzkém povrchu z trati a narazil do stromu. S ohledem na poškození bezpečnostního rámu rozhodl komisař FIA, že Lappi nemůže dále pokračovat v soutěži. „Je to extrémní smůla. Tolik jsem si toho před svou první opravdovou asfaltovou rally předsevzal a teď už nemohu ukázat více“, smutněl Lappi.
Naděje tak ŠKODA vkládá zejména do Jana Kopeckého, který má do této chvíle na svém kontě čtyři triumfy a jedno druhé místo v ERC. V neděli čeká na posádky ještě šest rychlostních zkoušek a 103,86 kilometrů.
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?