Po pauze se zpět na rychlostníc zkoušky mistrovství světa vrací Sepp Wiegand. Cílem je útočit na stupně vítězů.
Teprve 22 letý německý talent, Sepp Wiegand, má v letošním roce za sebou tři soutěže mistrovství světa v kategorii WRC2, kde startuje za Škoda Deutschland se Škodou Fabia S2000. Wiegand vybojoval hned na úvod v Monte Carlu vítězství. Ve Švédsku a Portugalsku dojel ve WRC2 třetí a průběžně mu patří čtvrté místo. Momentálně se tento Němec chystá na další šotolinovou štaci, kterou bude Sardínie. "Nemůžu se dočkat, až budu zase zpátky v autě. Konkurence na Sardínii bude opět velká, ale chceme útočit. Doufám, že to dotáhneme až na stupně vítězů," říká před startem Sepp Wiegand, který má stále naděje na titul, jelikož na konci sezóny se počítá pouze šest nejlepších výsledků.
"Boj na špičce bude otevřený až do konce. Máme dobrou šanci být mezi prvními, ale pouze tehdy, pokud pojedeme rychle a bez chyb," dodává Wiegand. Sardínie je pro Wieganda novou soutěží, přesto zůstává tento mladík pozitivně naladěn. "Slyšel jsem toho o Sardínii hodně a těším se na tuto výzvu. Šotolina je mým oblíbených povrchem," přidává na závěr Wiegand.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.