Otevřené dveře stojí potenciálně za nehodou Daniho Sorda v průběhu první etapy. Španěl otočil Citroën DS3 WRC na střechu během druhé RZ včerejšího dne a ztratil tím 7 a půl minuty.
Za nehodu mohou dveře na straně spolujezdce, které se začaly otevírat během testu Ascochinga. Navigátor Carlos del Barrio to zaznamenal a pokusil se je během rychlé sekce zakončené vracečkou zavřít. Jenže to vedlo ke ztrátě koncentrace a nahlášení špatné zatáčky.
Sordo ale řekl, že není na svého kolegu naštvaný: "Carlos mi přečetl špatně rozpis. Řekl mi, že následuje zatáčka na plný plyn, ale to rozhodně nebyl ten případ. Auto se přetočilo a zastavilo se až na střeše.
Občas udělám chybu já, občas spolujezdec. Všichni jsme jen lidé. Bylo to zkraje soutěže, co s tím naděláme."
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.