Sébastien Loeb je připraven zvýšit svoje úsilí v boji proti svému ex-týmovému kolegovi o vítězství v Rally Argentina. Páteční etapa je v Argentině nejdelší, po čtvrtku ztrácí na čelo jezdec Citroënu 16,3s.
"Dnešní zkoušky mají trošku jiný charakter. To automaticky neznamená, že budou pro mě lepší, ale budeme se snažit tlačit. Včera odpoledne už jsem měl z vozu dobrý pocit. Problémem byly pneumatiky.
Rozhodli jsme se pro tvrdé, protože jsme mysleli, že nebude pršet. Dobře, sice nepršelo celou dobu, ale zkoušky rozhodně nebyly po celé délce suché, tak jak jsme si mysleli, že budou," nechal se slyšet Sébastien Loeb.
Loeb drží neporazitelnost v Argentině od roku 2007, letos je zatím rychlejší Ogier
Sébastien Ogier na to hned reagoval, že je připraven odrážet útoky svého staršího krajana. Jednička Volkswagenu připustila, že svoje vedení nepovažuje za dostatečné: "Do konce zbývá ještě hodně kilometrů a náskok 16 vteřin mi nedovoluje zvolnit. Budu tlačit." Po dojezdu včerejší etapy byl jezdec Volkswagenu unavený: "Jsem unavený. Už sice nejsem nemocný, ale asi tak měsíc jsem netrénoval."
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.