Jako aktuální lídři hodnocení ERC jdou na start atraktivní šotolinové soutěže na ostrově Sao Miguel tovární jezdci Jan Kopecký a Pavel Dresler s Fabií S2000.
?Na čtvrtém podniku ERC 2013 chtějí navázat na dosavadní úspěšné vystoupení v evropském šampionátu. SATA Rally Azory se koná od 25. do 27. dubna.
Soutěží ERC se tovární posádka Kopecký/Dresler zúčastnila letos dvakrát a v obou případech slavila vítězství. Tomu odpovídá i jejich motivace před dalším podnikem ERC na atlantickém ostrově Sao Miguel: „Chceme navázat na naše dobré výkony a zajet co nejlepší výsledek i na Azorech. Nebude to jednoduché, konkurence je silná a tratě zrádné. K tomu je nutné připočíst velmi proměnlivé oceánské počasí. Tato soutěž určitě patří k těm nejtěžším, ale také nejkrásnějším. Rychlostní zkouška kolem zatopeného vulkánu je jednou z nejhezčích vůbec, kterou jsem kdy jel,“ říká před startem Jan Kopecký, pilot vozu Fabia Super 2000.
Kopecký startuje na Azorech počtvrté, nejlepšího výsledku dosáhl hned při své premiéře v roce 2009, kdy dojel druhý. ŠKODA startuje na Azorských ostrovech pravidelně od roku 2009. V posledních dvou ročnících, kdy Azory byly ještě součástí šampionátu IRC, slavila ŠKODA vítězství. V roce 2011 obsadila dokonce kompletní podium.
Na posádky čeká letos 241 soutěžních kilometrů rozdělených do 19 rychlostních zkoušek a třech dnů. Poprvé je součástí kvalifikační zkouška, která soutěž ještě více zpestří.
SATA Rally Azory patří k nejatraktivnějším v celém seriálu. Náročné rychlostní zkoušky na neobvyklých místech, nádherná scenérie divoké přírody, typicky oceánské podnebí – to vše dělá z této soutěže jeden z vrcholných podniků sezony.
V letošním roce bude mít soutěž na ostrově Sao Miguel ještě jednu novinku – přímé přenosy na televizní stanici Eurosport a webových stránkách šampionátu ERC www.fiaerc.com.
Plán přímých přenosů ze Sata Rally Azorské ostrovy*:
Pátek, 26. dubna 2013:
RZ 7: Feteiras 1 (7.54 km): 14:00-14:30 (www.fiaerc.com)
RZ 8: Sete Cidades 1 (23.97 km): 14:30-15:30 (Eurosport)
RZ 11: Feteiras 2 (7.54 km): 18:30-19:00 (www.fiaerc.com)
RZ 12: Sete Cidades 2 (23.97 km): 19:00-20:00 (Eurosport)
Sobota 27. dubna 2013:
RZ 14: Tronqueira 1 (21.33 km): 12:15-13:15 (Eurosport Player)
RZ 19: Tronqueira 2 (21.33 km): 19:00-20:00 (Eurosport)
*všechny časy CET
www.twitter.com/motorsportskodawww.facebook.com/motorsportskoda www.youtube.com/motorsportskoda
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?