Brynildsen: Výsledek ze Švédska mi dodal motivaci v hledání financí

Ostberg, Mads - Andersson, Jonas
Ostberg, Mads - Andersson, Jonas, foto: Joel Martin, RallyZone.cz
iM2 20. února 2012 00:02
Sdílej:

Eyvind Brynildsen prohlásil, že mu výsledek ze Švédska dodal motivaci k dalšímu shánění finančních prostředků pro případné další starty v MS v automobilových soutěžích.

Nor si odbyl premiéru v MS s vozem WRC v Rally Sweden s druhým Fordem Fiesta RS WRC týmu Adapta jako týmový kolega Madse Ostberga. Brynildsen přiznává, že do soutěže odstartoval opatrně a poté ho zbrzdily problémy s diferenciálem.

"Mám smíšené pocity, protože cítím, že jsem v pátek mohl jet lépe. Ale na druhou stranu jsme při našem prvním startu s vozem WRC dojeli až do cíle a navíc získali body!" říká mladík. 

24letý jezdec doufá, že jeho výkon zaujal natolik, aby mu pomohl k dalším startům v MS. Adapta by s ním ráda spolupracovala dlouhodobě, pokud si zajistí finanční krytí startů. "Myslím, že jsme na rally předvedli docela dobrou rychlost, což mi snad pomůže k dalším startům v budoucnu. Momentálně vše vypadá dobře a já doufám v další budoucí starty s Madsem a M-Sportem."

Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?