Jezdci Paulo Nobre a Armindo Araujo plánují spojit své síly a v roce 2012 nastoupit s vozy MINI John Cooper Woorks WRC do MS v automobilových soutěžích jako M2 tým. O vozy by se jim měl starat tým Motorsport Italia.
Aktuální plán počítá s tím, že se Nobre a Araujo zúčastní všech 13 soutěží MS v roce 2012, ale ještě to není jisté. Araujo zná auto velmi dobře, k zákazníkům MINI patří od doby, kdyby bylo auto představeno. Nobre seděl ve voze poprvé letos při finále ve Walesu.
Prodrive se mezitím sám snaží, aby byl schopen do termínu podání přihlášek, 12. prosince, zaslat tu za svůj M1 tým, který by pochopitelně reprezentovali Kris Meeke a Dani Sordo.
V sezoně 2011 se jako M2 tým zapsal Brazilec Daniel Oliviera, což umožnilo, že byla vůbec možná homologace MINI John Cooper Works WRC. Jenže šéf Prodrivu, David Richards, před nedávnem u FIA a jiných týmů zjišťoval, zda-li by mohl i příští rok odjet pouze vybrané soutěže. Richardsovi se totiž stále nepodařilo sehnat hlavního sponzora, který by zajistil potřebný rozpočet (viz zde).
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.