Šokující přestup Mikka Hirvonena k Citroënu pro příští rok je neobvyklý. Pro Citroën totiž ve WRC jezdilo pouze velmi málo Finů. Zde je seznam pěti Finu, kteří usedli za volant francouzského vozu.
Toni Gardemeister
Zůčastnil se v sezoně 2006 4 soutěží MS se soukromě nasazenou Xsarou týmem Astra. Na bodech dojel 3krát, v Řecku a Německu byl 4.
Juho Hänninen
Juhu všichni spíše znají jako šampiona IRC z roku 2010 a šampiona SWRC z roku 2011 se Škodou. V roce 2006 se ale zúčastnil s Citroënem C2 S1600 Britské rally. Se svým bývalým týmovým kolegou, Markem Sallinenem, porazili běžné účastníky JWRC a soutěž dokončili na 19. místě.
Juuso Pykalisto
V roce 2005 získal jeden bod za osmé místo při Rally Sardínia s soukromou Xsarou týmu Kronos Racing. Tento start už byl ale třetím v belgickém týmu s francouzským vozem, předchozí dva byly v roce 2004.
Kimi Räikkönen
Právě dokončuje svoji druhou sezonu ve WRC s Citroënem. Vloni startoval ve 12 podnicích s C4 WRC, letos v 9 s DS3 WRC. Nejlepším výsledkem zůstává páté místo z loňského Turecka.
Janne Tuohino
V roce 2002 obsadil v šampionátu JWRC s Citroënem Saxo VTS Super 1600 třetí místo. Podařilo se mu vyhrát svou kategorii na Rally Acropolis v tomtéž roce. Na dva starty se za volant Xsary WRC vrátil 2006. Vrcholem bylo bez debaty 6. místo v domácí soutěži.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.