Block příští rok ve WRC málo, ale přece!

Block, Ken
Block, Ken, foto: Ford Motor Company
iM2 15. listopadu 2011 21:16
Sdílej:

V příštím roce se bude Ken Block účastnit MS v rally méně, v jeho programu je pouze 6 soutěží. Jezdec z USA se místo toho bude soustředit na rallycross a americké mistrovství v rally.

Už v létě Ken Block hlasitě zvažoval možný odchod z WRC. Nejhorší jsou totiž cesty mezi "starým a novým světěm". Ken Block je však hodně zaměstnaný člověk, a tak neměl dostatečné možnosti, aby mohl zlepšovat svoje schopnosti za volantem Fordu Fiesta RS WRC. Ty by pak mohly přinést kýžené úspěchy. Díky tomu také opadala motivace hrdiny z videí Gymkhana.

Teď Block představil svůj nový program. Chystá se více soustředit na v USA stále více populární rallycross a místní rallyový šampionát. "Proto budu v příštím roce bohužel startovat na méně soutěžích v MS. Vypadá to tak, že bych mohl odjet šest soutěží," řekl Ken ve Walesu. "V první řadě jsem vázán svým sponzorům a partnerům. Ty chtějí, abych více startoval v Americe."

Pro Kena to však vypadá zajímavě, protože díky OH v Londýně by měly být posunuty termíny soutěží v roce 2012, a tak by neměly kolidovat s každoročními X-Games v Los Angeles. Pro Blocka se tak naskýtá netušená možnost. "Konečně budu moci startovat ve Finsku! Doteď tato soutěž vždy kolidovala s X-Games. To je akce, se kterou jsem smluvně vázán. Finsko je díky místním mocným skokům a rychlosti nejlepší. Vždy jsem tam chtěl startovat. Pokud to klapne, tak to bude to nejlepší."

Témata:
Stalo se
Novinky ze světa EV
Namísto hatchbacku už spíše crossover.

Škoda Favorit se vrací. Jako povedený elektrický crossover. Retro design míří do budoucnosti

Škoda Auto představila futuristickou vizi legendárního modelu Favorit. Kultovní hatchback z konce osmdesátých let se v nové studii mění na elektrický crossover, který spojuje retro prvky s aktuálními designovými trendy. Projekt vznikl z iniciativy designérů Ljudmila Slavova a Davida Stingla.

Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.

Zajímavosti
on-line prodej

Kupujete ojeté auto? Těmto 7 pastem se vyhněte, jinak zapláčete

Ročně se v Česku prodá na 650 000 ojetých aut. Může se proto zdát, že koupit si ojeté auto není žádný problém. Velký výběr ovšem ještě není zárukou kvality. Nemalé množství prodávaných ojetin skrývá před kupujícím svou historii. K tomu, aby se nechali vlákat do pasti, napomáhá i řada častých chyb, které zájemci při výběru vozu dělají. Které to jsou a čemu se vyhnout? 

Zajímavosti
Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Každý motorkář, ať už jezdí po městě, okreskách nebo v lehkém terénu, ví, jak snadno může dojít k nečekanému pádu. Někdy stačí kluzká vozovka, jinak postavený stojan nebo prosté zaváhání při manipulaci na místě. A právě v těchto situacích často dochází k poškození některé z nejcitlivějších částí – ovládacích páček.