Mikko Hirvonen by si v Austrálii mohl připsat již hattrick, pokud by tedy soutěž bázovanou v Coffs Harbouru vyhrál. Jen připomeňme, že soutěž startuje již tento čtvrtek.
Fin vyhrál soutěž v okolí Perthu v roce 2006 v roce 2009 také, to se ovšem jelo v Novém Jižním Walesu. Vítězství z před dvou let je Hirvonenovým zatím posledním na šotolině, a tak by rád tuto serii prolomil.
"Hattrick by byl vítaným zakončením víkendu. Užívám si soutěž v Austrálii a podnik má většinou uvolněnou atmosféru, která mi pomáhá se na něj dobře připravit. Už se po německém asfaltu zase těším na šotolinu," říká Mikko Hirvonen.
Současná australská soutěž bude kompletně novou pro celé startovní pole. Ukáže se tak schopnost každé posádky, když na přípravu optimálního rozpisu bude mít pouze dva průjezdy RZtami. "Je nezbytné se to rychle naučit. Stejně tak důležité je dostat se do charakteristik těch cest."
Ve snaze poznat co nejvíce charakteristiku cest na východním pobřeží Austrálie, se pneumatikový inženýr Fordu, George Black, do Austrálie vydal na inspekci již v červnu. "Je zde mix cest s tvrdým podkladem, některé jsou úzké a zatáčkovité a jiné zase rovné a rychlé. Některé části soutěže se podobají cestám ze západní části Austrálie. Jiné jsou zase podobné známé Whaanga Coast z Nového Zélandu s hustým zalesněním," říká George.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?