Tým Mini se s vývojem vozu Mini John Cooper Works WRC dostal do poslední testovací fáze. Na španělské šotolině probíhal test celkem čtyři dny, svezli se oba tovární jezdci Kris Meeke i Dani Sordo. Každý z nich řídil dva dny.
"Vše bylo zaměřeno na doladění vozu před jeho prvním startem na Rally d'Italia Sardegna," uvádí Nigel Riddle, týmový inženýr. "Když jsme vůz testovali v září poprvé, všechno bylo pro nás úplně nové. Během testů jsme však dokázali zjistit, jak se bude vůz chovat při různých situacích a jaké odpovídající změny budou třeba od našich techniků."
"Jezdci i technici se s chováním vozu musí sžít. Potom jsou na řadě vytrvalostní testy, ve kterých odskošíme žovotnosti jednotlivých dílů. Potom je teprve na řadě fáze, kdy se připravujeme přímo na specifika jednotlivých soutěží. A zde se právě nacházíme."
Zdroj: rallybuzz.com
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?