Ve Formuli 1 se Renault prezentuje již jen jako dodavatel motorů. Svoje finanční prostředky tak může přesunout do jiných odvětví motorsportu. Velký zájem by mohl mít i o WRC.
V rallyovém světě se netrpělivě očekává rozhodnutí o budoucím programu Volkswagenu, nicméně i další výrobce uvažuje o vstupu do MS.
„Renault byl vždy v různých formách v rallysportu zainteresován. Změna pravidel dělá teď jednodušším případný vstup do nejvyšší ligy. Vyhlídka být zastoupen na každém stupni motorsportu, je pro Renault velmi zajímavá,“ uvádí zdroj blízký francouzskému výrobci pro britské novináře.
Renault se v F1 prezentuje jen jako dodavatel motoru (nové zbarvení týmu Lotus Renault
pro sezonu 2011 připomínající slavné barvy ze 70. let)
Momentálně Francouzi nabízí jejich Twingo ve skupinách R1 a R2, Clio R3 a nový Megane by měl být připraven pro privátní týmy pro skupinu N. Vůz kategorie WRC by tedy do této řady dobře zapadl. První studie realizovatelnosti projektu počítají s novou generací Renaultu Clia, tedy přímém konkurentovi Citroënu DS3 a Fordu Fiesta, kteří se momentálně ve WRC prezentují. Vše by mělo být rozhodnuto v následujících měsících.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?