Loeb: Šedesátka a titul?

loeb, sebastian
loeb, sebastian, foto: Citroën Sport
iM2 8. září 2010 17:01
Sdílej:

Už asi jen málokdo pochybuje o tom, že se i letos stane Sébastien Loeb mistrem světa. Může se mu to povést už v Japonsku.

Sébastien Loeb může už v Japonsku vyhrát svůj další titul ve WRC. Společně s Danielem Elenou Francouz vybojoval korunku v Japonsku už v letech 2005 a 2008. Posádka má v průběžném hodnocení MS 191 bodů a je tak jasně ve vedení. V Japonsku však může Loeb vybojovat i jeho 60. světové vítězství v MS. Průběžně druhý je v tabulce mladík Sébastien Ogier, který však v Japonsku ještě nikdy nestartoval.„Musím přiznat, že Japonsko nepatří mezi moje oblíbené soutěže. Zkoušky nejsou zábavné, protože jsou velmi úzké. Přesto jsme s naší C4 v dobré formě. Auto je na konci jeho vývojového cyklu a my víme, jaký připravit pro tuto trať set up,“ říká úřadující šampión WRC Seb Loeb.

Po Japonsku následuje rally ve Francii. Hodně lidí má za to, že by Loeb titul rád získal právě doma. Jezdci je však podle jeho slov jedno, kde titul získá: „Nemyslím si, že by člověk mohl propočítávat, kde chce vyhrát. Vše, co chci, je, jet co nejrychleji a vyhrát. Udělám proto vše. Kdybych byl ve vedení a Seb Ogier byl až šestý, tak nebudu brzdit a čekat na něj. To by nemělo žádný smysl. Pracujeme velice tvrdě na nejlepším možném výsledku. Pak také možnost zisku titulu nezáleží jen na mně, ale i na ostatních jezdcích. Takže, nechme to osudu.“

Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?