Norský pilot vyměnil při probíhající bulharské rally speciál Ford Focus WRC za Ford Fiesta S2000 a přesto, že do tohoto speciálu usedl poprvé, je s výkonem nadmíru spokojen.
Po šesti odjetých RZ patří norskému jezdci 10. místo celkově a první mezi speciály S2000 před domácím matadorem D. Ilievem na Škodě Fabia S2000. Ztráta na vedoucího S. Loeba je sice propastných sedm minut, ale i takto velká ztráta nechává Henninga klidným a o speciálu z dílen M-Sportu mluví jen v superlativech. "Jízda s tímto speciálem není jako s WRC, ale je to auto, s kterým mě jízda strašně baví. Auto je fantastické," prohlásil Henning Solberg. Pro příští rok přibudou do těchto speciálů přeplňované motory o obsahu 1600 ccm a Henning věří, že jízda bude daleko lepší. "S novým přeplňovaným motorem bude jízda s tímto autem o mnoho lepší. Jsem nakloněn novým předpisům. Bude to opravdu dobré auto pro rally," doplnil Henning Solberg.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.