Na start příští sezony se již současné vozy WRC nepostaví. Budou však nová auta k dispozici už i pro týmy, které nemají tovární podporu?
Před Citroënem a partnerem Fordu (týmem M-Sport) jsou těžké týdny. Vyvstal totiž problém: Dostanou příští rok včas všichni jezdci nové vozy WRC na bázi speciálů S2000? U továrních týmů běží vývoj na plné obrátky, ještě však nebylo žádné nové WRC kompletně testováno. Některé detaily budoucích pravidel jsou totiž stále otevřené. Také nové motory běží zatím jen ve zkušebnách.Citroën již zkoušel svůj nový DS3 WRC v různých zemích, ale pod kapotou tomuto speciálu stále tepal známý dvoulitrový motor z C4 WRC. U M-Sportu by podle plánu mělo dojít na první testy motoru o objemu 1,6 litru pod kapotou Fiesty až v září. Následovník Focusu však již delší dobou úspěšně startuje s motorem o objemu 2 litry.Do začátku sezony 2011 však zbývá už jen pár měsíců, ve kterých musí být postaveny vozy nejen pro tovární týmy, ale i pro týmy bez tovární podpory. „Ještě jsme o tom úplně nemluvili, ale náš cíl je dostat Fiestu WRC i do týmů M2, bohužel nemáme jinou možnost,“ říká šéf M-Sportu Malcolm Wilson. Další možností je modifikovat staré vozy WRC a s nimi se postavit na start. Alespoň tak zamýšlí FIA.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.
Sháníte-li ojeté SUV se silným motorem, tak máte v nabídce sekundárního trhu s auty rozhodně z čeho vybírat. Mnoho lidí má rozpočet na rodinné SUV přibližně milion korun, což na nového Kodiaqa nestačí, na prémiové značky už vůbec ne. Dnešní recenze se podívá na zoubek 6 let staré Audi Q7, kterou za milion pořídíte. To je mimochodem podobná částka, za jakou koupíte modernizovaný Kodiaq RS první generace – co je lepší volba?
Čtyřková Octavia se po pěti letech dočkala faceliftu v rámci kterého přišlo několik inovací. Důležité ovšem je, že byl zachován charakter vozu, který si stále drží velice dobrou kombinaci praktičnosti a zábavy za volantem. Jedná se o nejsilnější Octavii, která kdy vznikla. Měli byste si ji koupit nebo se vyplatí porozhlédnout u sourozenecké Cupry, která nabízí ještě podstatně silnější exempláře?