Anders Grondal vyhrál i druhou soutěž norského šampionátu, když byl na druhém místě Henning Solberg s Ilkou Minor s odstupem 8,2s.
Petter Solberg se o víkendu zúčastnil Finnskogsvalsen-Rallye. Jeho bratr však také nezahálel a v sobotu se zúčastnil s pět let starým Fordem Focus WRC Mountain Rally Norway. Bez dřívější projížďky trati se bratr bývalého mistra světa vydal na trať druhého závodu norského mistrovství jen se starými poznámkami z dřívějších let. Na sedadle spolujezdce seděla nová navigátorka, Ilka Minor.Na čele se po začátku rally usadil Mads Ostberg, druhý byl Anders Grondal a třetí byl Henning Solberg. Stejně jako v úvodním podniku, musel mladý jezdec se Subaru po výletu z trati během čtvrté RZ soutěž předčasně ukončit. Mohl tak již jen sledovat svoji snoubenku, Veronica Engan, na sedadle týmového kolegy Grondala. Henningův dřívější co-pilot, Cato Menkerud, byl s norskou nadějí v SWRC, Eyvindem Brynildsenem, čtvrtý za Sveinungem Bieltvedtem. Pátý byl Andreas Mikkelsen s produkční Imprezou. Mountain Rally Norway 2010: 1. A. Grondal/V. Engan - Subaru Impreza WRC S10 52:50.2 2. H. Solberg/I. Minor - Ford Focus WRC05 + 0:08.2 3. S. Bieltvedt/R. Eilertsen - Subaru Impreza WRX N14 + 2:34.3 4. E. Brynildsen/C. Menkerud - Skoda Fabia S2000 + 2:43.7 5. A. Mikkelsen/O. Floene - Subaru Impreza WRX N14 + 4:36.0 6. A. Kj?r/M. Abrahamsen - Subaru Impreza WRX N14 + 5:03.7 7. P. Tidemand/J. Nordhagen - Subaru Impreza WRX N14 + 5:07.5 8. S. Frustol/P. Aamodt - Ford Focus WRC05 +5.11,3
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.