M-Sport se zapsal do Intercontinental Rally Challenge, což znamená, že jezdci s Fiestami S2000 budou moci bodovat již při Rally Monte Carlo, která startuje za necelé dva týdny.
To, o čem se dříve jen mluvilo, se dnes stalo skutečností: Ford se pomocí M-Sportu přihlásil do IRC. Na Rally Monte Carlo ho budou při prvním ostrém startu reprezentovat Mikko Hirvonen a snad i Julien Maurin (zatím oficiálně nepotvrzen). To znamená, že jezdci, kteří budou používat vůz Ford Fiesta S2000 budou moci v rámci IRC bodovat.Podle francouzských médií se dokonce Ford zapsal mezi značky IRC již na konci minulého roku. Udělal to proto, aby mohli Hirvonen a Maurin už na Monte bodovat. Očekává se, že kromě Fiesty S2000 se v IRC bude objevovat i Fiesta R2 nebo ST. Se slabšími Fiestami mohou jezdci bojovat v šampionátu vozů s jednou poháněnou nápravou.„Náš vstup do IRC představuje skvělou zprávu pro naše zákazníky, kteří se chtějí prezentovat v IRC. Zároveň je pro nás skvělé, že se můžeme prezentovat i na dalších trzích. První testy Fiesty S2000 proběhly opravdu pozitivně a už se těšíme na první ostrý debut v Monte Carlu,“ prohlásil Malcolm Wilson, šéf M-Sportu, který již od roku 1997 připravuje závodní Fordy pro rally.
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?