Smekám před Hirvonenem, říká Quesnel

loeb, sebastian
loeb, sebastian, foto: Citroën Sport
Tomáš Musil 16. února 2009 17:52
Sdílej:

I když nebyl Citroen před Norskou rally v roli největších favoritů, nakonec si tento tým zásluhou Loeb odváží vítězství.

"Na začátku víkendu jsme byli považováni za outsidery, nakonec se to ale vyvinulo podobně jako například loni ve Finsku," říká na úvod šéf týmu, Olivier Quesnel. "Musím ale smeknout před Hirvonenem. Po celý víkend hodně bojoval a myslím, že oba piloti jsou zde v Norsku na stejném levelu. Bylo to velmi těsné," přidává Quesnel. 

Loeb pak díky tomuto vítězství vyhrál společně s Danielem Elenou již dvacet různých soutěží mistrovství světa. "Tento fakt jen potvrzuje, že tato dvojice může vyhrát opravdu kdekoliv. Ale i Dani Sordo odvedl dobrý výkon. Včera jsme po něm sice chtěli, aby jel trochu opatrněji, ale to bylo kvůli tomu, že kdyby se Sebastien dostal mimo hru, bylo nutné získat alespoň nějaké body. Opět se tedy velkou měrou podílel na celkovém výsledku Citroenu na Norské rally," zakončuje Quesnel.

Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.