P.G. Andersson udělal dnes radost spoustě fanoušků. Jeho časy dosahované s obstarožní Škodou Fabia WRC byly naprosto fantastické a den uzavřel na šestém místě.
Před startem Andersson Fabii testoval na stejném úseku, jako před ním Petter Solberg svoji Xsaru. Po testu dokonce prohlásil, že zajížděl podobné časy jako Nor. Vyhlásil také útok na Pettera Solberga v Norské rally. Po prvním dni jejich vzájemný rozdíl činí pouhou 1 desetinu vteřiny!Andersson na cestě za svým skvělým výkonem zaznamenal dokonce dva nejrychlejší časy v jednotlivých RZ (konkrétně se jednalo o RZ 6 a 7). Přitom start do soutěže se Peru Gunnarovi moc nepodařil, když ve včerejší super speciálce skončil až na 30. místě. Přes noc ovšem mechanici u Fabie vyměnili převodovku, která zlobila. 30., 6., 9., 10., 10., 1., 1., 6. a 3. to jsou výsledky Švéda ve včerejší speciálce a dnešní etapě. Během servisu v půlce etapy udělal Andersson menší změny na voze, které se hned výrazně projevily. Pro Fabii jsou dnešní dvě vítězství na RZ v pořadí již deváté a desáté v historii. Podaří se další úspěšný zářez do historie tohoto krásného a nikdy pořádně nedoceněného vozu?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.
Sháníte-li ojeté SUV se silným motorem, tak máte v nabídce sekundárního trhu s auty rozhodně z čeho vybírat. Mnoho lidí má rozpočet na rodinné SUV přibližně milion korun, což na nového Kodiaqa nestačí, na prémiové značky už vůbec ne. Dnešní recenze se podívá na zoubek 6 let staré Audi Q7, kterou za milion pořídíte. To je mimochodem podobná částka, za jakou koupíte modernizovaný Kodiaq RS první generace – co je lepší volba?
Čtyřková Octavia se po pěti letech dočkala faceliftu v rámci kterého přišlo několik inovací. Důležité ovšem je, že byl zachován charakter vozu, který si stále drží velice dobrou kombinaci praktičnosti a zábavy za volantem. Jedná se o nejsilnější Octavii, která kdy vznikla. Měli byste si ji koupit nebo se vyplatí porozhlédnout u sourozenecké Cupry, která nabízí ještě podstatně silnější exempláře?