Nový Tesla Autopilot bude „Epický," pochlubil se Musk na Twitteru

Ilustrační foto
Ilustrační foto, foto: Tesla Motors
Antonín Marek , AutoRoad.cz 9. dubna 2019 09:58
Sdílej:

Systém částečně autonomního řízení Tesla Autopilot patří již v současnosti k nejsofistikovanějším systémům v oblasti autonomního řízení. Jak ovšem prozradil Elon Musk na Twitteru, brzy nás čeká jeho update, který by měl být doslova epickým. Na co se tedy můžeme těšit? A dorazí novinka i do Evropy?

Elon Musk je dobře známý svým aktivitami na Twitteru, kde občas prozradí víc, než by měl. Poslední informaci o připravovaném updatu systému Tesla Autopilot pak prozradil u příspěvku, ve kterém si uživatel Dr. Camilo Ortiz vychvaloval již současný Autopilot a hlavně jeho funkci Navigate on Autopilot.

Jak Ortiz uvedl v komentáři ke krátkému videu, jeho Tesla ho prakticky dovezla celou cestu až domů, aniž by musel do řízení jakkoliv zasahovat. Vůz sám měnil jízdní pruhy, najížděl a sjížděl ze tří dálnic a to vše za deště a během dopravní špičky v New Yorku.

Latest Autopilot update is epic. Rolling out to all US owners with Enhanced Autopilot or Full Self-Driving option. International coming soon. https://t.co/fTseO2JyVp

— Elon Musk (@elonmusk) 6. dubna 2019

A právě na toto videu Musk reagoval slovy „Nejnovější update Autopilotu bude epický. Vyjde pro všechny americké zákazníky se systémy Enhanced Autopilot nebo Full Self-Driving. Mezinárodní verze dorazí brzy."

Co konkrétně můžeme očekávat zatím není zřejmé, systémy Tesla Autopilot a Navigate on Autopilot však dostávaly drobné updaty prakticky neustále a oba systémy se tak postupně a pomalu zlepšovaly. Nyní se však očekává zásadní krok směrem kupředu.

V žádném případě nechceme výsledky nového updatu předjímat, nabízí se však možnost, že by se Tesla konečně mohla stát první automobilkou, která nabídne systém plně autonomního řízení. Na konkrétní výsledky si však budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Stalo se
Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.

Novinky
Toyota Aygo X (2025)

Stylovější, silnější, úspornější. Toyota Aygo X z Kolína překvapila hybridem a technikou z Yarisu

Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.