Od roku 2013 bylo na českém trhu nově registrováno 407 vozů BMW i3, 64 plug-in hybridních sportovních modelů BMW i8 a v posledních letech také několik desítek plug-in hybridních modelů značky BMW. BMW Group Česká republika se proto rozhodla uspořádat první sraz vozů BMW i: BMW iLECTRIC DAY. Setkání je plánováno na 20. června na Polygonu Brno, který je situován přímo v areálu Masarykova okruhu.
Pro majitele BMW i8 je připravena možnost jízd na závodním okruhu. Majitelé všech vozů BMW i budou moci vyzkoušet dynamický workshop s vlastními vozy na výukovém polygonu, který byl otevřen v letošním roce. BMW iLECTRIC DAY bude také místem, kde bude možné poprvé přijít do styku s novým modelem značky BMW i – BMW i8 Roadster.
Připravena je i speciální neveřejná nabídka nových vozů BMW i, stejně jako nejnovější informace ze světa elektromobility a moderních automobilových technologií. K vidění ale bude také jedno překvapení, k němuž můžeme prozradit pouze to, že se bude blyštit zlatem. Samozřejmostí bude možnost nabíjení vozidel v průběhu celého konání akce. Přítomen bude také hokejista David Pastrňák, který přijede se svým zapůjčeným vozem BMW i8.
Program:
90-minutový dynamický workshop: jízdy s vlastními i testovacími vozy BMW i3 na Polygonu + 90minutový statický workshop a scénická jízda výhodnější, neveřejná nabídka nových vozů BMW i3 pro účastníky akce těšit se můžete na překvapení a také dárek jako památku na první oficiální sraz BMW i na místě budeme pořizovat fotografie, které budou všem účastníkům k dispozici onlinePodmínkou účasti je přijet na místo vlastním vozem BMW i. Podrobnější informace o akci budou průběžně aktualizovány na facebookové stránce BMW iLECTRIC CLUB nebo na zazijbmw.cz/iday. V případě dotazů můžete využít infolinku 844 269 835.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?
Máte-li rádi řízení a sportovní vozy, jistě dříve či později narazíte na otázku, jak skloubit tuto vášeň s tím, že čas od času potřebujete také prostornější auto. Toto BMW by mohlo být řešením, jedná se o velice schopný a rychlý stroj, který díky karoserii typu liftback hravě odveze i větší předměty či dvě děti. Jako vždy to však není tak jednoduché a je nutné dělat mírné kompromisy, jaké?