Times Square je jedno z nejnavštěvovanějších a současně nejhlídanějších míst v New Yorku, což z něj dělá asi to nejhorší místo pro driftování a následné ujíždění policii. Řidič černého Mercedesu AMG C63 se o to však pokusil a prošlo mu to, nicméně teď má za zády snad každého policistu z New Yorku.
Vše začalo poměrně nevinně, když se tuto sobotu okolo 23:45 řidič výkonného Mercedesu-AMG C63 rozhodl, že by mohl být skvělý nápad začít pálit pneumatiky uprostřed Times Square. Ostatně jak je z videozáznamu vidět, nebyl to jediný výkonný vůz, který se tou dobou na místě nacházel.
Krátce po jeho "gumovacím" čísle se však před jeho vozem objevil policista, který ho vyzval k zastavení a vystoupení z vozu. Na to ale řidič zareagoval jak nejhůře mohl - nejdříve se pokusil policistu objet, což mu ale neprošlo. Takže prostě přidal plyn, nabral policistu na kapotu a srazil ho na zem.
Z hloupé večerní zábavy, která mohla skončit domluvou či menší pokutou, se tak stal útok na policistu.A jestli něco američtí policisté rozhodně netolerují, pak je to útok na jednoho z nich. I na záznamu je tak dobře vidět, že policisté mají během pronásledování připravené zbraně.
Vše se sice odehrálo v relativně nízké rychlosti, nicméně ze záznamu je vidět, že sražený šestadvacetiletý policista Ian Wallace se svezl pěkný kousek po asfaltu. Navzdory tomu se však okamžitě zvedl a začal vůz pronásledovat po svých.
Během chvíle pak bylo vidět, jak se za ujíždějícím Mercedesem vydává několik policistů, všichni po svých, neboť Times Square není zrovna místem, kde by se snadno ujíždělo. Řidiči Mercedesu však nejspíš došlo co provedl a tak si řekl, že už nemá co ztratit. Během svého zběsilého úprku tak ignoroval ucpané silnice a naboural několik automobilů. Nakonec však unikl.
Navzdory existenci videozáznamu a množství svědků se bohužel doteď nepodařilo řidiče dopadnout a je otázkou, zda se to vůbec podaří. Vůz totiž mohl být i kradený, což by vysvětlovalo snahu utéct policistům za každou cenu.
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?