Česká policie dostala bavoráky. Podívejte se, co jim chybí

Česká policie dostala BMW i3
Česká policie dostala BMW i3, foto: BMW Česká republika
AutoRoad.cz 4. dubna 2017 13:03
Sdílej:

Česká policie dostala do své služby novou posilu. Tu tvoří německé vozy BMW řady i3. Kde všude je najdeme?

Podle informací přímo z vedení BMW si tři kousky vyžádala Praha, přičemž další počet i3 zamíří jako posila městské policie v Brně, Pardubicích, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Písku, Zlíně a také Ostravě.

Prakticky tak po celé ČR budeme moci potkat zajímavé elektro policejní auta. Zajímavostí je, že BMW auta poskytla zcela bezplatně na půlroční testování. A jelikož je to BMW, zde zde podmínka, že pokud policisté najedou 6 tisíc kilometrů, auta se budou muset vrátit dřív, jak do ono půl roku.

Ve standardní výbavě vozu je kabel pro nabíjení z rychlonabíjecích stanic. Nesmí chybět ani karta Charge Now s bezplatným tarifem. Trošku pak necháme, že z celé zásilky vozidel bude mít pouze jeden kus prodloužený na tři stovky kilometrů. Ptáme se proč? Ostatní kusy totiž neujedou na jedno nabití více jak 200 km.

Pojďme si alespoň připomenout, co se vlastně skrývá v útrobách policejních aut. Je zde elektromotor, který díky lithium-iontovým akumulátorem umístěným v podlaze nabízí výkon 170 koní a točivý moment 250 Nm. Nejvyšší rychlost je omezena na 150 km/h a jestli jste si všimli, autům chybím majáčky...

Stalo se
Ze světa
Matteo Doretto

Tragédie před startem Polské rally: Ital Matteo Doretto (†21) zemřel při testovací jízdě

Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.

Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.