Honda se pokusila světu ukázat, že udávaná spotřeba paliva není zas tolik zcestná informace. Stačí vědět jak jezdit šetrně a i v běžném provozu můžete značně ušetřit.
Posledních pár let spolu vede většina zavedených automobilek tichou válku ve spotřebě paliva. V tomto klání si nyní připsala japonská Honda značný úspěch.
Honda vytvořila nový rekord v úspoře paliva, který bude zapsán do Guinessovy knihy rekordů GUINNESS WORLD RECORD. Na trase dlouhé 13 498 kilometrů, procházející 24 zeměmi EU se podařilo dosáhnout průměrné spotřeby 2,82 litrů na 100 kilometrů. Cesta trvala celých 25 dní. Za volantem vozu Honda Civic Tourer 1.6 i-DTEC, se střídali dva zaměstnanci oddělení výzkumu a vývoje Honda. Konkrétně to byl Fergal McGrath a Julian Warren, kteří si dali za cíl předvést úžasnou úspornost modelu Tourer v praktickém provozu.
Během celého trvání trasy byli řidiči nuceni pouze devět krát zastavit pro doplnění paliva. Na každou plnou nádrž vůz ujel průměrně 1 500 km. Za celou cestu tak bylo natankováno palivo zhruba za 645€, což je v přepočtu na českou měnu zhruba 18 000,- Kč.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?