Chevrolet začátkem roku 2015 pustí do prodeje první kusy nového modelu Corvette Z06, ale již teď míří první kus vozu do aukční síně Barrett-Jackson Collector v Palm Brach, kde bude 12. dubna vydražen.
V této aukci bude vůz následně vydražen a celkový výtěžek poputuje pro infuzní centrum Karmanos Cancer Institute, kde tyto získané finance pomohou zlepšit jeho celkové zdravotnické vybavení . Ústav doufá, že díky zlepšení bude následně poskytovat pohodlnější a ještě více uklidňující prostředí pro tamní pacienty, kteří dostávají chemoterapii.
Prezident GM, Dan Ammann, v prohlášení řekl: "Chevrolet darováním prvního kusu Corvette Z06 ukázal způsob, jak pokračuje podpora zdravotnických center. Finanční prostředky získané z dražby pomůžou dále podpořit kvalitnější péči o každého pacienta individuálně.
Corvette Z06 jde do oficiálního prodeje na začátku příštího roku a pochlubí se více aerodynamičtějším body kitem a přeplňovaným 6,2-litrovým motorem V8 o výkonu minimálně 625 koní a 861 Nm točivého momentu.
Zdroj: GM
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval Superb s benzinovým dvoulitrem 2,0 TSI o výkonu 150 kW. Na papíře možná nepůsobí tak působivě jako vrcholná verze s pohonem všech kol, ale právě během běžného provozu ukazuje, proč by mohl být pro většinu zákazníků tou nejlepší volbou.