Prodeje elektromobilů váznou. Zatímco původní plán byl vyrobit přes sto tisíc elektromobilů, podařilo se společnostem Peugeot, Citroën a Mitsubishi prodat sotva čtvrtinu tohoto počtu
Pokud v současné době stagnují prodeje vozidel, pak elektromobily jsou na tom ještě podstatně hůře. Automobilky, které čekaly oživení a s tím související zvyšující se poptávku i po vozidlech, u kterých je nutné pro cejch ekologie nemalou částku k obvykle ceně přihodit.
S tímto problémem se potýká také Mitsubishi, které svůj model i-MiEV vyrábí nejen pro sebe, ale také pro Peugeot a Citroën. Přestože původní dohoda počítala s celkovou výrobou 100 tisíc vozů, podařilo se dosud udat pouze 28 tisíc těchto malých elektromobilů. Za první pololetí tohoto roku se navíc neprodalo ani tisíc Peugeotů iOn a Citroënů C-Zero. A to samozřejmě nestačí.
Mitsubishi proto pozastavuje výrobu malých elektrovozů se značkami francouzských výrobců. Jak dlouho bude výroba pozastavena, není jasné. Oficiálně se má po čase opět rozběhnout, reálně to ale není vůbec jisté.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?